Rol Çatışması

Aybüke Ceylin ERDOĞAN
Aybüke Ceylin ERDOĞAN
  • 14.03.2018
  • 333 kez okundu

    Herkes şüphesiz kendi hayatının başrolüdür. Doğrularıyla, yanlışlarıyla ve savaşlarıyla. Tanrı’nın uygun gördüğü şartlarda, hür irademizle kendi hikayemizi yazarız. Kendimizi keşfetmemiz için çıktığımız bir yolculuktur bu. Yalnız doğduğumuzu, yalnız büyüdüğümüzü, yalnız öldüğümüzü düşünürüz. Peki, bu yolculukta bize eşlik eden yol arkadaşlarımız? 
   İnsan, kendisini ancak insanla tanıyabilir. Hayat ancak başka kalplerde olduğumuz sürece devam eder. Hiçbir yol nedensiz kesişmez, tıpkı nedensiz ayrılmadığı gibi. Gün gelir hayatımızın önemli karakterleri figüranlara dönüşür, figüranlar ana karakterlere. Hatta gün gelir hayatımızın iplerini öyle bir kaptırırız ki biz bile figürana dönüşürüz. Kendi hayatımıza yabancılaşarak… Kimse bu durumu başta kabul edemez. Başkalarının koyduğu kuralları isteğe dönüştürecek bahaneler bile buluruz. Her bahane daha çok uzaklaştırır bizi benliğimizden. Bu raddeye gelmeden; kendimizden, doğrularımızdan, inancımızdan ve hayallerimizden uzak düşmeden durdurmamız gereken yeri bilmeliyiz. Mutlu maskeler ardında yaralarımızı gizlemektense, kendi kararlarımızın sonucu olan izleri gururla taşımalıyız.  
  Çünkü bunu yarınımıza, kendimize borçluyuz. Çünkü başka insanlar bizim hayatımızdaki yanlışın bedelini ödemezler. Başkalarının doğruları doğrularımız olamaz; hayat ipleri başkasına verilemeyecek kadar kısa ve çok kıymetli.  
  Kendimize hatırlatmamız gereken yegane şey; insanları çok sevebiliriz, sevmemiz gerekir zaten ama hayatımızın başrolü olabildiğimiz kadar varız ve o kadar özgürüz. 
 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ