MERHABA ANTALYA

Ali MUTAF
Ali MUTAF
  • 02.12.2019
  • 849 kez okundu


İNSAN HEDEFİ DOĞRULTUSUN DA YAŞAMALI
Yine yeni ve yeniden ’antalyahaberbulteni.com’da sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle Serik, Antalya ve Türkiye’de siyaset sahnesinde bulunanları yazacağım. Amacım geçen yarım asır da olduğu gibi hiçbir zaman kişi hak ve hürriyetine dil uzatma dan; Atatürk ilke ve prensiplerinde, Cumhuriyet için, Bayrak için ve hizmet için yazmak olacaktır!..

İnsan yaşamı çok kısa. Bunu yaş ilerledikçe daha iyi anlıyor. Zaman o kadar çabuk geçiyor ki sorgulama şansınız yok. Bu nedenle insan küçük yaşta kendisine HEDEF koyarak ona bir an önce ulaşmak için, çalışmalı, çalışmalı ve yine çalışmalıdır.
İnsan yaşamı boyunca çocuk yaştan itibaren çeşitli güçlükler ile karşılaşabilir. Hiç kimsenin; ailesini, anne babasını, doğduğu memleketi, şehri, dini, mezhebi ve milliyetini doğmadan önce seçme hakkı yok! Hepsi Rabbim’in takdiri. İnanan olarak her zaman dileğimiz hayırdır.
Bu nedenlerden dolayı insan belli bir yaşa geldikten sonra yaşamına hedef koymalıdır. Bu hedefi koyarken de toplumun beklentilerini göz önüne almalıdır. Arzu ettiğiniz hedefte yöresel bir konum var ise, o zaman sorumluluğunuz artar. Hedefe giden yol da doğru hareket edilmeli ve hedefin konumuna göre mücadele verilmelidir. Ekip olmalıdır. Türk’ün örf ve adetlerin de sahaya inerek peşrev etmeyen pehlivanın güreş tutup başpehlivan olduğu görülmemiştir!..
Bazı siyasi partiler hizmet için yola çıkan adayları ön seçimsiz, siyasi gücü ve kendi pareleli doğrultusun da belirleyerek Antalya’da yöre halkını ve partilerini hüsrana uğratmıştır. Temennim seçilmiş olan bütün Başkan ve üyeler başta Serik olmak üzere en iyi hizmeti verir. Turizmin Türkiye’den Dünyaya açılan penceresi olan Antalya ve göz bebeği Serik’in geçtiğimiz dönem başlatılan hizmet kervanının daha ileriye götürülmesi gerekir.
GAZETECİYE DİL UZATANA
Tercuman gazetesin de Antalya’da muhabirliğe başladığım yıl bölge Md. olan Türk basının ilk şeref basın kartı sahiplerin den duayen gazeteci ustam rahmetli Şemsi Sılkım ile geçen bir anımı, Gazeteciyi küçük görme zayıflığın da bulunana ithafen anlatma ihtiyacı duydum.
Antalya sporun maçını takip edeceğim bir Cumartesi günü ofise kirli sakal ile gelmiştim. Rahmetli ustam olmaz olamaz yavrum sen bu değilsin dedi. Niçin müdürüm sorusuna verdiği cevap yarım asırdır kulağım da küpedir. ‘Ali olamaz yavrum bu sakal ile toplumun karşısına çıkamazsın!..’
“ALİ YAVRUM GAZETECİ CUMHURBAŞKANI’IN İLK SAYGI DUYACAĞI İNSANDIR!..”
BÜYÜK ADAM KÜÇÜK KONUŞMAZ. KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR!.. NOKTA

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ